Son Dakika

Son dakika... Burak Elmas anlaşmayı açıkladı!

A A

01.12.2021 - 13:01 Son Güncelleme:

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, sohbet toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Elmas, Kerem Aktürkoğlu ile yeni sözleşme için prensipte anlaştıklarını açıkladı.

Son dakika... Burak Elmas anlaşmayı açıkladı!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas basın mensuplarına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı kulübün Başkanı, Avrupa kulüplerinin gözdesi olan Kerem Aktürkoğlu ile yeni sözleşme için prensipte anlaştıklarını açıkladı.

İşte Elmas'ın açıklamalarından öne çıkanlar: 

Elmas, "Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) çözüm istemeyen, çözümsüzlükten beslenen isimler var. TFF'de seçimlere hazırlanan gruplar Nihat Özdemir'i de zor durumda bırakıyor. Bizim TFF'den isteğimiz eşit uygulama. Hakemlerin kararları kulübe ve kişiye karşı aynı olmalı. Soyunma odası koridorunda gizli ses kaydı yapan gözlemciler var. Hakem raporunu değiştiren gözlemciler var. İlk defa kulüp başkanları aynı konularda mutabık. Biz sisteme uymayacağız, sistemi değiştireceğiz” dedi.

- Ben kendime başkanlık performansı olarak şu an için 10 üzerinden 5 veriyorum. Galatasaray ile kurduğum hayallere ulaştığımız zaman 7-8’lere çıkabilirim.

- Gedson’un bize olan ilgisi ortada. Listemizde yer alan başka oyuncular da var. Ocak ayında gerekli hamleleri yapacağız. Gedson olmazsa başkası olur.

- Sacha Boey 1 hafta içerisinde Fransa’dan dönerek takıma katılacak.

'Bartuğ Elmaz'ın kalmasını istiyoruz'

- Hedefimiz genç ve dinamik bir Galatasaray. Bartuğ Elmaz Galatasaray'da kalmasını istiyoruz.

- 1996-2000 yılındaki modele girmeye çalışıyoruz.

- Önceliğimiz Galatasaray'ın finansal yönünü güçlendirmek. Biz bir dönemi kurtarmak için transfer yapmayacağız. Galatasaray'ın geleceğini düşünerek hareket edeceğiz. Gelen giden oyuncuların maliyetlerine göre takviyeler yapacağız."

(Milliyet)