Son Dakika

CHP içinden İyi Parti tepkisi

A A

09.11.2021 - 22:27 Son Güncelleme:

Millet İttifakı içerisinde görüş ayrılığı mı var? İddia CHP’li Eski Milletvekili Metin Lütfi Baydar'ın kaleme aldığı mektupla gündeme geldi. Baydar, Akşener'in zamanı gelince Kılıçdaroğlu'ndan ayrılacağını söylerken, İYİ Parti'nin CHP’yi pasifize etmeye çalıştığını söyledi.

Eski CHP Milletvekili Metin Lütfi Baydar ise parti üyeleri için bir mektup kaleme aldı. Hedefinde de CHP’nin İyi Parti'nin ittifakı vardı. İyi Parti Lideri Akşener ve kurmaylarının CHP’yi pasifize etmeye çalıştığını, CHP içi olaylara müdahil olduklarını iddia etti.

Eleştirilerini başlıklar altında 24 maddede sıralayan Baydar, Millet İttifakı’nın yerel seçimlerde CHP’nin oyunu arttırmadığını söyledi. Baydar, güçlendirilmiş parlamenter sistem görüşmelerini de eleştirdi. Güçlendirilmiş parlamenter sistemin zaman ve enerji kaybı olduğunu belirtirken, yarı başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğini de belirtti.

Baydar, 6 partinin yaptığı görüşmeleri de eleştiren Baydar, "CHP’nin partiyi ve seçmeni oyalama seanslarından vazgeçmesi lazım" dedi ve "Seçime ittifaksız girilmeli" mesajı verdi. Metin Lütfü Baydar mektubunda, "Kıytırık partilerle vedalaştığımızda birinci parti olma şansımız çok yüksek" ifadelerini kullandı.