Son Dakika

Dernek adı altında yasa dışı kumar oynatıyorlardı

A A

01.12.2021 - 16:15

İstanbul'da "Kuşçular" adı altında açılan ve "Taklacı güvercin" hediyeli yasa dışı kumar oynatılan bir derneğe baskın yapıldı. Adreste kutularda ve tel kafeslerde tutulan 40 kuş muhafaza altına alındı.

İlk bakışta dernek gibi duruyor. Ancak yasadışı kumar oynatılıyor. İstanbul'da "Kuşçular" adı altında açılan ve "Taklacı güvercin" hediyeli yasa dışı kumar oynatılan bir derneğe baskın yapıldı. O baskında çok sayıda kişiye para cezası uygulandı.

İstanbul Kumar Masası polisleri, Esenler İlçesi'nde "Kuşçular Derneği" ismi altında açılan bir dernekte yasa dışı bir şekilde kumar oynatıldığını tespit etti. Adrese baskın yaptı.

Söz konusu adreste para karşılığında "Taklacı güvercin" hediyeli kuşlu tombala oynatıldığı ve "Çinko" başına kuş hediye edildiği tespit edildi.

Kutular ve tel kafeslerde tutulan 40 kuşa el konuldu. Kuşlar muhafaza altına alındı.

Adreste yasa dışı bir şekilde kumar oynadıkları tespit edilen ve suçüstü yakalanan toplam 37 kişiye Kabahatler Kanunu kapsamında bin 336'şar lira idari para cezası kesildi.

Gözaltına alınan dernek yetkilisi hakkında ise "Yasa dışı kumar oynanmasına yer ve imkan sağlamak" suçundan adli işlem başlatıldı.