Son Dakika

Otelci çiftin katil zanlıları yakalandı

A A

01.12.2021 - 17:21

Avcılar'da evinde cinayete kurban giden Esra Yıldız’ın katil zanlılarının, cenazeye katılıp öldürdükleri kadının ailesine başsağlığı diledikleri ortaya çıktı. Acılı aile, adliyeye sevk edilen katil zanlılarının, damatlarının aile bireyleri olduğu gerçeğini bir türlü kabullenemiyor.

O, kızını gencecik yaşında toprağa vermek zorunda kalan acılı bir anne. 38 yaşındaki Esra Yıldız, 11 Ekim tarihinde Avcılar'daki evinde boğazı kesilerek öldürülmüş olarak bulunmuş, polisin yaptığı araştırma dehşet verici bir gerçeği ortaya çıkarmıştı.

Esra Yıldız ve ondan 3 gün sonra başından vurulmuş olarak bulunan eşi Nuri Yıldız'ın katil zanlıları olarak Nuri Yıldız'ın kardeşi, yengesi ve 5 yeğeni olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı.

Kızlarını kaybetmenin acısını yaşayan Esra Yıldız'ın ailesi bu gelişmeyle bir şok daha yaşadı. Çünkü zanlılar, cenazeye katılıp başsağlığı dilemişlerdi.

Esra Yıldız'ın annesi Yasemen Dallı, aile içi tartışmaya yol açtığı ve cinayetlere sebep olduğu iddia edilen otelin de çalıştırılmaya devam ettiğini belirtti.

38 yaşındaki kızını toprağa veren Yasemen Dallı'nın tek isteğiyse, "Adaletin yerini bulmasını istiyorum. Suçluların kesinlikle müebbet ve ben sonuna kadar gideceğim kızımın kanının yerde kalmaması için"

Öte yandan cinayetler ile ilgili gözaltına alınan 7 kişi, emniyetteki işlemlerinin sona ermesinin ardından adliyeye sevk edildi.